Życie zawodowe, może być źródłem satysfakcji wynikającej z rozwoju zawodowego oraz osobistego. Niestety w ostatnich czasach coraz więcej ludzi zaczyna odczuwać wypalenie zawodowe. Jest ono spowodowane tym, że coraz rzadziej czujemy się komfortowo w pracy. Zestresowanie i niedocenienie często może przerodzić się w wypalenie zawodowe. Skutkuje to często różnego rodzaju zaburzeniami psychicznymi oraz somatycznymi. Wypalenie zawodowe może dotyczyć osób w każdej kategorii wiekowej nie zależnie od poziomu wykształcenia oraz dochodów z pracy. W dzisiejszych czasach coraz większa ilość młodych ludzi przed 30 rokiem życia zaczyna mieć problemy z pracą. Osoby cierpiące na tę przypadłość najchętniej po pracy kładą się spać albo pogrążają się w smutku. Odczuwają przewlekłe zmęczenie.

Młodzi ludzie wchodząc w najważniejszy etap życia często odczuwają bezradność, mimo iż posiadają odpowiednie wykształcenie oraz stały dochód. Te negatywne odczucia sprawiają, że stają się potencjalnymi pacjentami gabinetów psychoterapeutycznych.

Leczenie wypalenia zawodowego można prowadzić na wiele sposobów. Najlepiej zacząć od zapobiegania temu zjawisku przez wypracowanie efektywnych metod walki z stresem. Warto zacząć od zadbania o higienę snu. Trzeba nie tylko zatroszczyć się o odpowiednią ilość godzin snu, ale również o warunki panujące w sypialni (tj. wygodne łóżko, odpowiednia jakość powietrza/wietrzenie). Jeżeli pomimo tego posiadamy problemy z zasypianiem warto skorzystać z naparów ziołowych bądź relaksacji przed snem.

Równie istotne jest aby odpowiednio zadbać o aktywność fizyczną. Dzięki ćwiczeniom nie tylko poprawiamy kondycję fizyczną, ale również poprawiamy stan ciała i doprowadzamy do uwolnienia endorfiny – hormonu szczęścia.

Kolejnym ważnym czynnikiem jest robienie sobie przerw w czasie intensywnej pracy. Pomagają nam one rozładować napięcie. Wystarczy jedynie 5 min po każdej godzinie pracy. Należy również pamiętać o uśmiechu, gdyż nie tylko pomaga nam wypracować pozytywne relacje z innymi ludźmi, ale wpływa na poprawę naszego humoru. Poza pracą nie wolno zapominać o hobby oraz urlopie. Hobby zachowuje u nas poczucie sensu oraz celu naszego życia. Warto znaleźć coś odpowiedniego dla siebie. Odpoczynek od pracy jest również bardzo ważny, bo pomaga naładować tak zwane baterie oraz przywraca chęć do pracy.

Kiedy przeżywasz wypalenie zawodowe, jedynie skuteczne leczenie doprowadzi do polepszenia twojego stanu psychicznego. Do mojego gabinetu w Wałbrzychu , zapraszam wszystkie osoby borykające się z objawami wypalenia zawodowego!

Tutaj wyciszę twój umysł, zwiększę motywację, zrelaksuję ciało i doprowadzę do tego, że wypalenie zawodowe stanie się dla ciebie odległym i mało ważnym doświadczeniem.