Nasz gabinet funkcjonuje na terenie miasta Wałbrzych i jest otwarty dla każdego kto szuka pomocy. Psychoterapia jest niezwykle trafnym i skutecznym sposobem leczenia zaburzeń psychicznych. Pomaga ona lepiej poznać siebie, zaakceptować swoje wady oraz wypracować pewne nawyki ułatwiające dalsze, samodzielne funkcjonowanie już po zakończeniu spotkań.

Psychoterapia daje narzędzia do tego by stać się lepszą wersją siebie. Rzecz jasna cały proces niejednokrotnie jest bardzo czasochłonny. Aby wypracować nowe formy postrzegania siebie i dotychczasowych problemów, potrzeba sporo pracy i czasu. Psychoterapia jako nauka wykorzystuje bardzo wiele ciekawych i sprawdzonych technik, ale tylko od pacjenta zależy jak bardzo zaangażuje się w cały proces. Jak wiadomo każda osoba, czy to bardziej, czy mniej otwarta na innych, może mieć problemy z obnażeniem i uzewnętrznieniem się przed zupełnie obcą osobą. Tym bardziej taką, która z naszego punktu widzenia ma oceniać i kierować naszymi poczynaniami. Dlatego tak ważnym elementem psychoterapii jest atmosfera budząca zaufanie i poczucie bezpieczeństwa. Na wstępnie trzeba sobie uświadomić, że psychoterapeuta nie jest tam by nas oceniać, pouczać, czy wywoływać poczucie winy. Ma on zadawać pytania i słuchać. Sesja terapeutyczna to czas na bycie sobą bardziej niż kiedykolwiek wcześniej w życiu. To czas na to by coś zmienić, zrozumieć i jak się uda wykonać mały krok we właściwym kierunku. Nie należy obawiać się terapeuty, za to życia z nieprzepracowanymi problemami, które mogą tłamsić wszystkie nasze poczynania już tak. Co bardzo istotne, jeżeli choć w małym stopniu zaczyna się rozważać udanie do terapeuty, to pierwszy sygnał na to, że coś jest nie tak i zarazem sygnał, że dostrzegamy problem. Dlatego decydując się na pomoc i udanie do specjalisty nie warto nagle zamykać się na jego słowa. To jak skuteczna będzie psychoterapia, jak daleko się zajdzie i jak bardzo unormuje ona nasze życie zależy tylko i wyłącznie od nas samych. Psychoterapia to w pewnym sensie kontrolowany eksperyment, który w zależności od zaangażowania pacjenta, może mu pomóc i uwolnić niechcianych doświadczeń. Ważnym jest by słuchać i kierować się wskazówkami psychoterapeuty. Może on jedynie naprowadzać, niczego nie może nakazać. Całość zmian leży po stronie pacjenta i tego jak bardzo chce przepracować swoje problemy. Istotnym jest też wykonywanie odpowiednich ćwiczeń poza gabinetem. Wykorzystując poznane nam narzędzia i techniki, stać się terapeutą dla samego siebie. Psychoterapia pozwala na wypracowanie zdrowszych sposobów reagowania, myślenia i zachowania. Poprzez akceptację dotychczasowych potknięć dociera się do źródła swoich emocji, przeżywa je i zyskuje czas oraz nową perspektywę na nie. Psychoterapia daje sposobność stanięcia z boku i spojrzenia na siebie oczami kogoś kim chcemy i możemy się stać. Każdą osobą kierują jakieś nieuświadomione mechanizmy, ale tylko nielicznym utrudniają one normalne funkcjonowanie w społeczeństwie. Profesjonalna psychoterapia i wskazanie odpowiedniej drogi może je obnażyć, oswoić i zmienić w zależności od potrzeb.

Nasz gabinet funkcjonuje na terenie miasta Wałbrzych, dlatego jeżeli potrzebujesz pomocy i jesteś z okolic, nie wahaj się zajrzeć do nas.